четвер, 4 жовтня 2012 р.

Зображення до теми: Віруси та методи боротьби з ними.
Комп'ютерні віруси.

      Побутує думка, що термін «комп’ютерні вірус» уперше застосував співробітник Лехайського університету (США) Фред Коен. Сталося це 1984 року на сьомій конференції з безпеки інформації, щовідбулося у США. Відтоді минуло чималу часу, проте чіткого означення комп’ютерного вірусу так і не з’явилося, позаяк багато різних програм мають властиві вірусам риси. Наведемо одне з поширенихозначень комп’ютерного вірусу.




Ефективний захист від вірусів – це основа безпеки.
Сучасний світ – це велике інформаційне поле. Тут головною цінністю є інформація, яку необхідно ефективно захищати від дій зловмисників. Будь-який комп’ютер є постійною ціллю для шкідливого програмного забезпечення. В зв’язку з цим необхідним є якісний захист від вірусів.
Наша фірма готова взяти на себе всі проблеми по забезпеченню повної безпеки вашої компютерної техніки в тому об’ємі, який необхідний.
На даний момент існує певна кількість популярних антивірусних програм, котрі просуваються на ринку із вкладанням великих грошей в рекламу. Але, на практиці це не означає велику ефективність даних антивірусів.



При зараженні комп’ютера черв′як запускає HTTP сервер на випадковому TCP порту, який потім використовується для завантаження виконуваного файлу червя на інші комп’ютери.
Черв′як отримує список IP адрес комп’ютерів, що знаходяться в мережевому оточенні зараженої машини і проводить на них атаку, що використовує уразливість переповнювання буфера MS08-067 в сервісі «Сервер» (докладніше про уразливість



     Уявити сучасне життя без інтернету вже неможливо. Ми отримуємо доступ до величезного об'єму даних не виходячи з дому, але не завжди замислюємося, що хтось може добратися і до нашої інформації. Розповіді про небезпеку, що причаїлася в всесвітній павутині, ходять вже давно, але з часом проблема не лише не втратила актуальності, а навіть навпаки. Чим же ризикує рядовий користувач? Головну загрозу представляють віруси і крадіжка даних, причому дуже часто вони тісно взаємозв'язані. Як правило, основний видобуток зловмисників - це паролі, причому до чого завгодно, починаючи з пошти і улюбленої шестизначної «аськи» (по темі статті: як зламати сторінку вконтакті) і закінчуючи електронними гаманцями. Також це можуть бути і дані кредитної карти, якщо ви любите здійснювати покупки в інтернеті. Проте не завжди вірусна атака може закінчитися втратою персональної інформації, бувають віруси і чисто «деструктивної» спрямованості, ключова мета яких - нанесення як можна більшої шкоди вашому комп'ютеру. Так, наприклад, віруси можуть створювати високе навантаження на системні ресурси або ж просто знищувати дані, необхідні для роботи системи.




                                                   
Життєвий цикл вірусу



Оскільки відмінною рисою вірусів у традиційному змісті є здатність до розмноження в рамках одного комп'ютера, розподіл вірусів на типи відбувається у відповідності зі способами розмноження. 

Сам процес розмноження може бути умовно розділений на кілька стадій: 
1. Проникнення на комп'ютер 
2. Активація вірусу 
3. Пошук об'єктів для зараження 
4. Підготовка вірусних копій 
5. Впровадження вірусних копій 


Немає коментарів:

Дописати коментар